Euro 35,35 %0,02
Dolar 32,92 %0,09
Sterlin 41,79 %0,08
Altın 2.464 %-0,20

Emekliler ve Çalışanlar İçin Yeni Gelişme! Emekli Maaşlarına Zam Geliyor

AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu: Emekliler ve Çalışanlar İçin Yeni Düzenlemeler Yolda! Alım Gücü Artırıcı Adımlar Haziranda Kamuoyuyla Paylaşılacak!

emekli maaş

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, emekli maaşlarına yönelik önemli açıklamalar yaparak, "Haziran sonu temmuz başı itibarıyla emekliler başta olmak üzere tüm çalışanlarla ilgili daha iyileştirici, alım gücünü artıcı değerlendirmelerimizi kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.

31 Mart'a Kadar Yeni Düzenleme Gündemde Değil

Muhammet Emin Akbaşoğlu, emekli maaşlarına yönelik yeni bir düzenlemenin olup olmadığına ilişkin açıklamasında, 31 Mart'a kadar olağanüstü toplantının gündemlerinde olmadığını söyledi.

Alım Gücünü Artırıcı Adımlar Atılacak

"2024 yılı emekliler yılı olarak ilan edildi. Alım gücünü artırmaya tüm çalışanlarımızla birlikte daha iyi noktaya taşıyacağız. Meclis muhtemelen nisan ortalarında tekrar görevini ifa edecek o tarihten itibaren de bu hususları gündemimizde müzakere edeceğiz.

Haziran sonu temmuz başı itibarıyla emekliler başta olmak üzere tüm çalışanlarla ilgili daha iyileştirici, alım gücünü artıcı değerlendirmelerimizi kamuoyuyla paylaşacağız buna dair düzenlemelerimizi inşallah gerçekleştireceğiz."

Yazar: Fikret İMAMOĞLU
<